Kardiologijos skyrius


Tel. 8 340 62139


Turi 26 aktyvaus ir 2 dienos stacionaro paslaugų gydymo lovas. Skyriui vadovauja gydytojas - kardiologas Vytautas Šėmys. Jo darbo patirtis kardiologijoje yra 15 metų. Be vedėjo, skyriuje dirba dar 2 gydytojai kardiologai: Rima Kupčinskienė, kuri kardiologės patirtį derina su kita turima klinikinės fiziologės specialybe ir gydytojas - kardiologas Antanas Narbutas, kurio darbo patirtis siekia 35 metus. Skyriuje šiuolaikine medicinos įranga atliekami šie tyrimai:

1. EKG atlikimas
2. VEM ( krūvio mėginys) tyrimas
3. Echokardiografinis tyrimas
4. EKG monitoravimas Holterio aparatu 24 val.
5. AKS ( kraujospūdžio ) monitoravimas aparatu 24 val.
6. Nuotolinių širdies ultragarsinių, EKG, Holterio tyrimų vertinimo paslauga
7. Bendri kraujo tyrimai ( biocheminiai, jų tarpe miokardo pažeidimo žymenys )

Atliekamas I-mo etapo reabilitacinis gydymas.
Gydoma ir diagnozuojama koronarinė širdies liga, miokardo ir perikardo ligos, vožtuvinės širdies ligos, ūmūs koronariniai sindromai, širdies ritmo ir laidumo sutrikimai, komplikuotos arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumas. Pastarajai patologijai gydyti įkurtas širdies nepakankamumo kabinetas ( nuo 2016.10 ), kuriame dirba specializuotus tobulinimosi kursus baigę gydytojas kardiologas ir slaugytoja. Jau pirmosios konsultacijos metu ji surenka trumpą anamnezę, įvertina ligonio skundus, pagrindinių širdies nepakankamumo simptomų ir požymių pasireiškimą ( dusulį, širdies plakimą, nuovargį, edemas ), kasdienę veiklą, fizinio krūvio toleravimą, matuoja arterinį kraujo spaudimą, širdies susitraukimo dažnį, svorį, pilvo apimtį, atlieka bioimpedanso ( kraujotakos rodiklių ) tyrimą, atlieka 6 minučių ėjimo testą, skiria kraujo mėginius, registruoja laboratorinių ir klinikinių tyrimų rodiklius, vertina nuokrypius, užpildo savirūpos ir gyvenimo kokybės klausimynus. Apie valandą (pusę konsultacijos trukmės) pacientas mokomas, kaip gyventi su šia liga. Paslauga teikiama tiems, kurie gydėsi ligoninėje, jiems per metus skiriamos keturios konsultacijos. Naujoji paslauga orientuota į pacientus, kuriems liga jau nustatyta ir kurie gydėsi ligoninėje, jie yra ypatingos rizikos grupėje, nes apie 30 proc. per pirmuosius tris mėnesius vėl į ją sugrįžta.
Jei ligonis pageidauja privatumo ir komforto skyriuje yra vienvietė mokama palata. Už visas gulėjimo palatoje dienas - po 15 eurų už vieną parą.